جدیدترین آپدیت اپل IOS 16.3


اپل به روز رسانی IOS 16.3 را منتشر کرد!

IOS 16.3 1

IOS 16.3

اصلی ترین قابلیت این آپدیت کلیدهای امنیتی اپل آیدی و پشتیبانی از نسل دوم اپل هوم پاد هست.

 

شرکت اپل در 4 بهمن 1401 سومین خانواده از نسل سیستم عامل IOS 16  را در اختیار کاربران خود قرار داد.آپدیت IOS 16.3  بعد از یک ماه از IOS 16.2  به روز رسانی شد و در لیست اخبار اپل قرار گرفت.در آپدیت جدید شاهد قابلیت  کلیدهای امنیتی اپل آیدی هستیم.هم چنین اپل آپدیت به روز رسانی جدید برای موبایل های قدیمی تر با نام ios 15.7.3  منتشر کرد.

 

چگونه ios  جدید را نصب کنیم ؟

مانند تمامی نسخه های قدیمی ios ، برای دانلود آپدیت 16.3 ios باید به setting یا تنظیمات و بعد به general  و سپس گزینه software Update  بروید .در این لحظه نسخه جدید ظاهر می شود . مدت زمان این آپدیت بسته به سرعت اینترنت شما و مدل موبایل شما متفاوت می باشد. اگر حافظه گوشی شما پر باشد نمی توانید آپدیت جدید را بگیرید . حتما به یاد داشته باشین که گوشی خود را به شارژر و اینترنت پر سرعت وصل کنید.ترجیحا گوشی خود را در خانه آپدیت نکنید.

 

قابلیت های آپدیت جدید 16.3 برای آیفون:

در این به روز رسانی جدید ios  با چندین قابلیت جدید رو به رو هستیم ، از جمله :

  1.کلید های امنیتی

  2.تصویر پس زمینه Unity

  3.پشتیبانی از نسل دوم هوم پاد ( اسپیکر هوشمندی که هفته گذشته رسما معرفی شد)

  4.تغییرات در درخواست کمک اضطراری یا SOS

  5.رفع خطوط افقی روی نمایشگر آیفون 14پرومکس

 

-کلیدهای امنیتی:

یکی از قابلیت های IOS 16.3  کلید های امنیتی نام دارد. کلید های امنیتی برای اپل آیدی ، امکان استفاده از کلید امنیتی شخص ثالث را برای اپل آیدی فراهم می کند.

این کلیدهای امنیتی یک جایگزین برای کدهای تایید شده ، شناخته می شود. یعنی کلیدهای امنیتی فیزیکی ، امنیتی بالاتر نسبت به روش استاندارد دارند.

اگر می خواهی کلید های امنیتی را فعال کنید باید بعد از آپدیت به تنظیمات و سپس به اپل آیدی و گزینه Security Keyes  بروید.و دستور العمل های بعدی را تکمیل کنید.

2

 16.3کد امنیتی در آیفون

 

-تصویر پس زمینه Unity :

دیگر قابلیت جدید این آپدیت تصویر پس زمینه UNITY  است که برای احترام و گرامیداشت ماه تاریخچه سیاه پوستان منتشر شده است.

تصویر unity  در اپل

 

-پشتیبانی از هوم پاد(اسپیکر جدید اپل ):

این اسپیکر هوشمند معرفی شده جدید که می تواند دما و رطوبت محیط های سر بسته را اندازه گیری کند با تغییر IOS  گوشی هوشمند شما می تواند تمامی قابلیت های جدید را روی گوشی اپل بالا بیاورد.

هوم پاد 2 جدید اپل

 

-درخواست کمک یا SOS  :

هم چنین شاهد تغییراتی در درخواست کمک اضطراری یا SOS  هستیم تا از تماس سهوی جلوگیری شود.با این تغییرات ، شما باید دکمه پاور( کنار موبایل سمت راست ) دکمه خاموش و روشن ، را هم زمان با دکمه ولوم (افزایش صدا ، کاهش صدا ) فشار دهید و در ادامه به ترتیب آن هارا رها کنید تا تماس اضطراری برقرار شوید.

شما در ایران به شماره 112 وصل می شوید و می توانید مشکل خود را گزارش دهید!

تماس اظطراری در اپل

 

-رفع خطوط روی نمایشگر آیفون 14 پرومکس :

و آخرین تغییر رفع خطوط روی جدید ترین مدل این شرکت (آیفون 14 پرومکس ) است که دیگر باگ های 16.2 را هم رفع می کند؛ از جمله FREEFORM  و مشکی شدن پس زمینه در لاک اسکرین اشاره کرد.

 

 

همچنین نسخه نهایی سیستم عامل های زیر نیز منتشر شدند :

– iPadOS 16.3
– watchOS 9.3
– macOS Ventura 13.2
-iOS 15.7.3 (برای دستگاه های قدیمی تر)